Cykl Arnolda Schwarzeneggera. Czy Arnold brał sterydy? Historia Legendy

Cykl Arnolda Schwarzeneggera. Czy Arnold brał sterydy? Historia Legendy

Przed omówieniem tematu czyli “cykl Arnolda Schwarzeneggera” należy powiedzieć, że sposoby oraz postępowanie w ubiegłej epoce było inne i nie należy się na nich wzorować oraz naśladować. Aktualnie istnieje wiele metod i schematów, które przynoszą lepsze efekty. W poniższym artykule przedstawiono informacje odnośnie cyklu i historii Arnolda Schwarzeneggera czyli legendy sportów sylwetkowych, człowieka, który odniósł sukces na wielu płaszczyznach dzięki ciężkiej pracy.

Historia Arnolda Schwarzeneggera

 Arnold to postać symbolizująca sukces i ciężką pracę, pochodzący z wioski w Austrii, przeprowadził się do stanów podążając za amerykańskim snem i sławą. Realizował uparcie swoje cele i zbierał laury, a zaczął od sportu, już w wieku 20 lat posiadał 7 tytułów Mr. Olympia! Rozpoznawalna sylwetka oraz uparte dążenie do celu otworzyło mu drogę do Hoollywood. Dopiero tam zyskał światową sławę i rozpoznawalność. Zagrał między innymi główną rolę w filmie Terminator oraz Magia i miecz Conana Barbarzyńcy. W roku 68 roku ubiegłego wieku przyjechał do USA, po otrzymaniu w roku 83 obywatelstwa ożenił się z prezenterką telewizyjną Marią Shriver. Spiskowcy doszukują się strategicznych powodów tego ślubu, ponieważ Maria jest siostrzenicą prezydenta J.F K  oraz córką byłego ambasadora USA we Francji Sargenta Shrivera. W 2011roku nastąpił rozwód, który był spowodowany zdradą Arnolda oraz spłodzeniem nieślubnego syna.

Treningi jakie wykonywał!

Jest to temat owiany legendą, który był już wielokrotnie poruszany w Internecie, ale nie mówi się jednak o tym, że kopiował pomysły i testował na sobie techniki od Franca Columbo. Byłe rozpiski treningowe krążące w Internecie są często przesadzone, a objętość w nich niemal nie możliwa do wykonania. Należy podkreślić, że sportowcy tamtych czasów testowali wszystko na sobie, od dopingu po metody treningowe. Arnold podobnie jak i inni kulturyści wykonywał wszystko na wyczucie oraz według własnych preferencji. Nie było wtedy takiej ilości materiałów i źródeł wiedzy. Pewna jest natomiast metoda jaką kulturysta trenował, robił to często dobierając partie antagonistyczne : klata-plecy lub czworogłowe- dwugłowe. Trzeba wspomnieć o tym, że starał się dźwigać, wyciskał 500 lbs to około 220 kg i tyle samo siadał.

Sylwetki kiedyś a dziś. Czemu Arnold nie wyglądał jak aktualni zawodnicy kulturystyki extremalnej?

Sylwetkę ponad normę umożliwiają tylko środki anaboliczne już od lat 30 widać ogromy przeskok wiedzy w tymże temacie, a przecież człowiek na przestrzeni ostatnich 100 lat nie ewoluował z średnio 90 kg w 150 kg sportowców. Przeskok ten umożliwia głównie doping. Czemu Arnold nie miał sylwetki jak obecni kulturyści? Czemu Arnold nie wyglądał jak Dorian? W jego czasach nie korzystano z HGH – ludzkiego hormonu wzrostu oraz insuliny. Jest to główny powód, z którego wynika różnica sylwetek i ilości muskulatury.

Czy Arnold brał sterydy?

Jest to potwierdzone Arnold brał środki dopingujące i przyznał się do tego w wielu wywiadach min. w wywiadzie “Arnold Schwarzenegger Tells The Truth About His Steroids Use Back In The 70’s” . Czemu Arnold się do tego przyznaje? Kulturysta robił to bo za jego czasów środki były totalnie legalne i nikt się o to nie czepiał. Arnold brał środki, ale nie oskarży się go o to oraz nie zabierze nagród. To główny powód dlaczego może o tym mówić otwarcie, ponieważ środki można było wtedy brać i nikt tego nie zabraniał.

Co brał? Jak wyglądał cykl Arnolda Schwarzeneggera?

W wywiadach wspomina bardzo często o braniu metanabolu, który nazywa się również meta, metą a także dianabol lub dianabolem. Ilości spożywane mogą się wydawać skandaliczne, ponieważ spożywał go garściami lub słoikami. Meta to jeden z najsilniejszych środków anabolicznych, a efektem jej zażywania jest szybki wzrost masy mięśniowej oraz siły. Środek ten jest popularny w sportach siłowych, ponieważ jest bardzo mocny, ale i toksyczny, może powodować skutki uboczne min.: powoduje retencje wody, wpływa na wzrost poziomu estrogenu, może wzrosnąć ciśnienie oraz powodować łysienie. Arnold lubił również magiczną Primę – Primobolan – Metenolon – Proviron . Prima to w skrócie środek, który był stosowany w leczeniu niedowagi dzieci. Określa się go mianem najniebezpieczniejszego środka na rynku. Primobolan jest wykorzystywany głównie w leczeniu chorób wyniszczających mięśnie.

Cykl Sterydowy Arnolda Schwarzeneggera

Cykl Arnolda Schwarzeneggera jest głównie zebrany z wywiadów, w których brał udział. Spożywał mniej lub więcej w zależności od okresu i celu. Przykładowo jeśli szykował się on do jakiegoś eventu to zazwyczaj chciał bardziej dociąć i stosował wtedy Winstrol albo Anavar lub jedno i drugie, powielając ten schemat od innych kulturystów tamtej ery. Ilości jakie brał nie możliwe są do oszacowania, ponieważ spożywał orale jak cukierki, a w wywiadzie powiedział, że jeśli od jedzenia gówna rosłyby mięśnie to jadłby i gówno. Dawki jakie spożywał szacuje się, że prezentowały się następująco:

Tydzień 1 – 5
Dianabol                               60 – 80 mg na dzień
Primobolan                           600    mg na tydzień

Tydzień 5 – 10 Prima, Diana i Deka
Nandrolone Decanoate     400 mg na tydzień
Dianabol                            80  – 100   mg na dzień
Primobolan                            800   mg na tydzień

Tydzień 10 – 15
Nandrolone Decanoate      200-300 mg na tydzień
Dianabol                                 60- 100   mg na dzień
Primobolan                            600 – 800 mg na tydzień

Tydzień 15 – 20
Nandrolone Decanoate       200 – 300   mg na tydzień
Dianabol                           60 -100    mg na dzień
Primobolan                        600 – 700    mg na tydzień

Tydzień 20 – 25
Dianabol                                  40 mg dziennie
Primobolan                             200 mg na tydzień

Widać, że już wtedy zaczynano z mniejszych dawek, zwiększano i następnie zmniejszano. Jest to jedna tylko z metod, którą można zastosować. Aktualnie często bardziej rotuje się środkami, żeby organizm się nie przyzwyczajał oraz by nie zwiększać dawek do dużych ilości towaru.

#TeamRottweilerPharmacy

Our Score
Cykl Arnolda Schwarzeneggera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro
error: Content is protected !!
pl_PLPolish