Jakie badania wykonać przed po i na cyklu?

Jakie badania wykonać przed po i na cyklu?

Przed cyklem upewnij się, że wiesz o wszystkim co jest opisane poniżej lub sprawdź czy, aby na pewno wszystko już wiesz. Środki wprowadzane do organizmu prócz upragnionych efektów mogą wywoływać efekty uboczne. Chcąc sprawdzić reakcje hormonalne na dany środek robi się badania. Jest to również narzędzi do zapobiegania efektom ubocznym stosowania SAA. Niektóre symptomy nie są odczuwalne po samopoczuciu natomiast wyjdą w badaniach. Dlatego dobrze wykonywać badania, które pozwolą na ocenę stanu narządów oraz umożliwią obserwację ewentualnych zmian. Badania te powinien wykonywać okresowo każdy człowiek nawet osoby nie myślące o bombie, aby kontrolować zmiany w swoim organizmie. Dlatego zapoznaj się z artkułem Jakie badania wykonać przed na i po cyklu :

Jakie badania wykonać przed, po i na cyklu
Jakie badania wykonać przed, po i na cyklu?

Prawidłowo wykonane badania:

 • To badania zrobione najlepiej rano oraz na czczo.
 • Ostatni stosunek bądź masturbacja powinna być minimum 24h przed. Orgazm wywołuje zmiany hormonalne. Przykładem może być podwyższona prolaktyna.
 • Ostatni trening powinien być zrobiony minimalnie 48-72 h przed badaniem, Trening również wywołuje zmiany hormonalne, które mogą zaburzyć wyniki.
 • Odpuścić należy też przed wykonaniem badania alkohol oraz używki. Czas – najlepiej 48h
 • Pamiętaj, aby wykonywać badania w jednym laboratorium, ponieważ ze względu na różne metody wyniki mogą się od siebie różnić.

Jakie badania wykonać przed cyklem?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ warunkuje to zasobność naszego portfela. Im więcej tym lepiej, ale do podstaw osobiście zaliczam:

Hormony :

 • Testosteron Całkowity.
 • TSH i FSH – Hormon tyreotropowy oraz folikulotropowy
 • Zazwyczaj na TSh wychodzi jeśli są problemy z tarczycą wtedy zleca się T3 oraz T4 (jeśli portfel pełny to można też zrobić od razu)
 • LH -hormon luteinizujący
 • Estrogen
 • Prolaktyna

Odnośnie badań krwi czyli morfologii:

Zagrożenia zostały podane obok jednak mówią one o tendencjach organizmu, które powinny wyjść już na badaniu przed cyklem

 • Amylaza
 • Kwas moczowy
 • Mocznik i Kreatynina – jeśli ich poziomy są podwyższone świadczyć to może o problemach z nerkami. W tej sytuacji badać nerki.
 • Glukoza, zagrożenia – problemy z cukrem
 • Lipidogram czyli LDL i Trójglicerydy, zagrożenia – miażdżyca
 • Fermenty wątrobowe czyli ALAT i ASPAT, zagrożenia – możliwość obecności jakiejś choroby

Dodatkiem do powyższych mogą być markery nowotworowe. Ich złe wyniki nie świadczą zawsze o raku, ale warto je zbadać bo jest wtedy duża szansa wczesnego wykrycia. Przed pierwszym cyklem jeśli jakieś badania wyszły nieprawidłowo lekarz powinien pomóc je wyregulować.

Jakie badania wykonać na cyklu ?

Od rozpoczęcia cyklu po 2-3 tygodniach należy zbadać Estrogen- Estradiol oraz Prolkę -Prolaktynę. Zaleca się stosunek testosteronu do estrogenu 300:1. Nie jest to reguła, ale odchylenia od normy mogą powodować wahania nastroju. Zły stosunek tych hormonów może również negatywnie wpływać na wyniki sportowe lub sylwetkowe. To samo gdy prolaktyna będzie zbyt wysoko. Dlatego można ja zbić np. cabaserem.

Zaleca się również zbadać jeden z trzech hormonów: SHBG, test wolny lub FAI – współczynnik wolnych androgenów. Dzięki porównaniu wyników np. Test wolny do Testa całkowitego można oszacować czy branie środków jest efektywne. Czy nie przyniesie rezultatów. Jeśli Test wolny w całkowitym to mniej niż 1% znaczy, że efekty będą słabe.

Co do wątroby to warto ją skontrolować. Jeśli jednak przed cyklem wszystko było w porządku teraz też powinno.

Jakie badania wykonać po cyklu

Ogólnie nie zaleca się badań przed odblokiem pod warunkiem, że badano Estro i Prolaktynę w trakcie cyklu. Po 2-3 tygodniach PCT – odbloku należy wykonać badania jak przed cyklem oraz starać się przywrócić normy hormonów. Jeśli nie zrobiono badań przed należy dopasować poziomy hormonów według indywidualnych potrzeb.

Produkty najwyższej jakości już niedługo u nas na rottweilerpharmacy.pl

#TeamRottweilerPharmacy

Our Score

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro
pl_PLPolish