Testosteron jaki wybrać? Jaki wybrać Testosteron?

Artykuł jest odpowiedzią na często zadawane pytanie szczególnie wśród mężczyzn ” Testosteron jaki wybrać? ” Na wstępie pragnę zaznaczyć, że tekst jest przeznaczony raczej dla początkujących, ale jeśli już tu jesteś to sprawdź czy aby na pewno wszystko wiesz! W artykule znajdziesz takie informacje jak:

  • Co to jest Estr?
  • Jak działają estry?
  • Czym różnią się estry?
  • Testosteron jaki wybrać?

Są to podstawowe informacje, które pozwolą ci na dopasowanie środków do cyklu i potrzeb.

Co to jest ester?

Będę starał się to wyjaśnić w bardzo prosty sposób bo większość nie jest po Chemii, jeśli jesteś wybacz sposób przekazu. W najprostszy sposób estr to łańcuch boczny, który się dodaje, aby zwiększyć okres półtrwania. No dobra, ale po co zwiększać okres półtrwania? Częste iniekcje są niewygodne, a niektóre środki działał by bardzo krótko. W przypadku testosteronu gdyby nie było łańcucha bocznego, który wydłuża okres półtrwania to zniknął by z organizmu w ciągu kilku godzin. Jeśli tak by się działo to iniekcje musiałyby być wykonywane kilka razy dziennie, aby utrzymać stabilny poziom testosteronu. A kto ma na to czas? Dlatego długie estry czyli takie wyposażone w łańcuchy boczne, które pozwalają kontrolować uwalnianie się testosteronu są bardziej popularne.

Dla ambitnych:

Po wstrzyknięciu środka długi estr czyli ten z łańcuchem bocznym blokuje grupę OH i przez to nie pozwala na natychmiastowe połączenie się z receptorami. Natomiast enzymy esterazy neutralizują długi estr i znów środek jest uwalniany, ponieważ grupa OH została przywrócona.

Do zapamiętania!

Chcąc korzystać cały czas z efektów jakie daje Testosteron czy też inny środek należy utrzymywać stały poziom środka i pilnować okresu półtrwania. Wiadomo nic się nie stanie jak np. iniekcje będzie następnego dnia, ale należy tego pilnować.

Rodzaje estrów testosteronu

Podział jest prosty testosteron ( ale też inne środki) może mieć krótki lub długi estr.

Krótki teść :

  • Prop – Testosterone Propionate

Długi Testosteron to:

  • Testosterone Cypionate
  • Testosteron Enanthate
  • Testosterone Susta – mix

Krótkie estry charakteryzują się szybkim okresem wchłaniania. Oznacza to, że jeśli chcemy poczuć go szybko to wybieramy Propa. Jego okres półtrwania średnio wynosi 3-4 dni. Zatem szybko działa i szybko spada, dlatego iniekcje wykonuje się często. Zazwyczaj zaleca się podawać ten estr codziennie lub co drugi dzień, ale wystarczające jest już 2-3 razy w tygodniu. Dodatkowo może pojawić się bolesność po iniekcji, ale jest już to kwestia indywidualna oraz zależna od tolerancji na ból. Zazwyczaj im większe stężenie tym większy ból.

Długie estry zalicza się do nich wszystkie powyższe używa się, aby uniknąć częstych iniekcji. Środek działa tak samo! Różnica jest taka, że środek uwalania się wolniej i działa przez około 10-12 dni w przypadku Enana.

Czym się różnią estry?

Teoretycznie to estry różnią się tylko okresem uwalniania się środka. Odpowiadają głównie za kontrolę poziomu utrzymywania się w organizmie. Bo w zasadzie niczym istotnym się między sobą nie różnią! Różnice występują i przedstawione są poniżej.

Testosteron jaki wybrać?

Ogólnie Testosteron to Testosteron, więc nieważne jaki wybierzesz będzie działał niemal identycznie pod warunkiem, że będziesz utrzymywał w organizmie odpowiednie stężenie. Należy jednak wspomnieć, że 100 mg Enanthate to nie to samo co 100 mg Propionate, ponieważ Enan uwalnia się wolniej więc i szczyt jest słabszy przy użyciu tej samej dawki. No dobra, ale jaki Testosteron wybrać? Poniżej przedstawiam charakterystykę długich estrów i decyzja już zależy od ciebie. Warto spróbować każdego i zdecydować samemu, który się preferuje. Nie powinno być jednak istotnych różnic.

Testosteron Cypionate wystarczy aplikować raz w tygodniu, ponieważ czas rozpuszczania substancji wynosi do 6 dni. Czyli jeden zastrzyk wystarczy, aby utrzymać stały poziom. Szczyt osiąga się po 3 tygodniach użytkowania. Cypio jak i inne estry aromatyzuje. Dlatego zabezpiecz się w IA. Długość cyklu jest już indywidualna. Jeśli stosujesz TRT to zazwyczaj już z niego nie schodzisz.

Testosteron Susta Mix – zostaje pominięty, ponieważ to mix estrów i zostanie mu poświęcony osobny artykuł.

Testosteron Enanthate jest bardzo podobny do Cypio, różnicą jedynie jest dłuższy okres półtrwana. Oznacza to, że po prostu dłużej jest w organizmie, no ale Testosteron jaki wybrać? Najlepiej wybrać wszystkie, sprawdzić i porównać.

Długi czy krótki estr / testosteron?

W 1954 zostało poprowadzone badanie na temat testosteronu, na którym opiera się założenie, że “długi” Test osiąga wolniej swój szczyt. W badaniu wykazano również, że długie testosterony powiększają ilość azotu zatem jest się bardziej nabitym niż w przypadku krótkiego estru. Długie estry powodują również większą retencję wody w organizmie. Ma to wpływ na aromatyzacje i testosteronu wolniej uwalniające się do organizmu przekształca się lepiej w estrogen. Powoduje to lepsze środowisku do budowania masy dodatkowo zwiększają SHBG i IGF-1. Nie jest jednak potwierdzone, aby długie testy działały bardziej anabolicznie. Nieważne, który estr wybierzesz, aby działał musisz utrzymywać określony poziom środka.

Co robić, aby organizm nie zatrzymywał wody?

Często nadmierny poziom wody w organizmie jest związany z zwiększona aromatyzacja i przez to wyższym poziomem Estro. Chcąc trzymać estro na odpowiednim dla ciebie poziomie miej przy sobie IA np. Letrozole lub Letrozole w tabletkach lub dołącz do cyklu Masteron w wersji Enanthate lub Propionate. Pozwoli to na uniknięcie skutków ubocznych Testosteronu.

Reasumując Testosteron jaki wybrać? Jaki wybrać Testosteron?

Nie jest to łatwa decyzja i nikt jej za ciebie nie podejmie, ale życie jest długie! Dlatego zalecamy spróbować na początek Propa, a potem próbować innych estrów!

Our Score
Testosteron jaki wybrać Jaki wybrać Testosteron

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro
error: Content is protected !!
pl_PLPolish